اشتراک

 دفتر انجمن دوستی ایران و اندونزی گشایش یافت

دفتر انجمن دوستی ایران و اندونزی با حضور سفیر اندونزی در تهران و جمعی از فعالان اقتصادی و فرهنگی گشایش یافت.

سید مجتبی عرفانی در مراسم گشایش دفتر انجمن دوستی ایران و اندونزی گفت: انجمن دوستی میان ایران و اندونزی از سال ۸۵ و با حضور سفیر وقت اندونزی در تهران و مقامات رسمی جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد.
وی به نقش سازمان های غیر رسمی در توسعه روابط کشورها اشاره کرد و افزود:ارتباط با کشور اندونزی به عنوان یکی از کشورهای بزرگ اسلامی برای ما اهمیت دارد و با توجه به تاکیدی که رهبر معظم انقلاب بر گسترش تعاملات با این کشور داشته اند در تلاش هستیم روابط خود را با این کشور افزایش دهیم.
رییس انجمن دوستی ایران و اندونزی از اعزام پنج هیات بازرگانی به اندونزی خبرداد و خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی ایران و اندونزی نیز در حال شکل‌گیری است، امیدواریم با هماهنگی شرکت های ایرانی در اندونزی سطح روابط دو طرف را گسترش دهیم.
عرفانی اعزام گروه‌های دانشجویی به اندونزی را از دیگر برنامه‌های انجمن دوستی عنوان کرد و افزود: با توجه به این‌که اندونزی فعالیت‌های تجاری بسیاری دارد نیاز داریم تا سطح سرمایه‌گذاری‌ها افزایش یابد.
وی با بیان این که به دنبال این هستیم شرکت های کوچک ایرانی را با طرف های اندونزی مرتبط کنیم، ابزار امیدواری کرد: با هماهنگی سفارت اندونزی در تهران تجار دو کشور بتوانند در قالب سمینارهایی با یکدیگر آشنایی پیدا کنند.
دفتر انجمن دوستی ایران و اندونزی امروز با حضور اکتاوینو علیمودین سفیر اندونزی در تهران و سید مجتبی عرفانی رییس انجمن دوستی ایران و اندونزی و جمعی از فعالان اقتصادی و فرهنگی افتتاح شد

Related Posts

دیدگاه ها بسته شده اند

IndonesiaIran